Zázračná kurkuma a zlaté mléko

Kdybychom měli jmenovat jeden jediný druh koření, které je doslova superpotravinou, volba by celkem jistě padla na kurkumu. Indický šafrán, jak se tomuto zářivě žlutému až žlutooranžovému koření přezdívá, pochází z kořene kurkumovníku dlouhého (Curcuma longa), jehož domovinou je jižní Asie, především pak Indie. Kurkumovník je ale rozšířen také na Srí Lance, v Indonésii, Číně či v Peru. Jeho kořen je dužnatý a velmi podobný zázvoru, má však výraznější barvu a jinou chuť – ta je lehce zemitá, malinko štiplavá, s dřevitými podtóny. Kurkuma je jednou z hlavních složek proslulé indické kořenící směsi kari. Přidává se do pokrmů hlavně indické kuchyně, najdeme ji ale také v té thajské či perské. Oblíbená je dnes ale takřka po celém světě, a to nejen díky své chuti a barvě, ale také pro své léčivé účinky.

Léčivé účinky kurkumy

Kurkuma je nedílnou součástí tradiční indické medicíny ajurvédy. Hlavní složkou je kurkumin, což je nejen účinné přírodní barvivo (označení E100), ale také silný antioxidant, který pomáhá bojovat proti volným radikálům. Dnes je spolehlivě prokázáno, že kurkuma obsahuje celou řadu prospěšných látek a dokáže příznivě ovlivňovat naše zdraví:

- posiluje imunitu

- detoxikuje játra

- napomáhá zdravému trávení

- má antioxidační účinky

- podporuje správnou činnost nervového systému

- revitalizuje problematickou pleť

- má příznivé účinky na dýchací systém

Zlaté mléko

Kurkuma je hojně využívaná především v kuchyni, díky svým blahodárným účinkům má ale využití také jako doplněk stravy k posílení zdraví a v boji s nemocemi. Z kurkumy si můžete uvařit například zlaté mléko. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Je to hřejivý nápoj, který posílí vaši imunitu a postaví vás na nohy! Receptura zlatého mléka má kořeny až v daleké Indii. Za svůj název vděčí právě kurkumě, která mu propůjčuje zářivou barvu, zlatou jako samotné slunce. Je jednoduché na přípravu, proto si ho zvládnete hravě uvařit i doma.

Na 1 hrnek zlatého mléka budete potřebovat:

- 250ml mléka (případně rostlinného mléka)

- 1 lžičku mleté kurkumy

- 1/2 lžíce másla

- ½ lžičky mleté skořice

- med na ochucení

- špetka chilli a skořice na posypání

Postup:

Mléko nalijte do kastrůlku a pomalu zahřívejte na mírném plameni. Přisypejte kurkumu a skořici, promíchejte a přiveďte k varu. Jakmile začne mléko v kastrůlku jemně vřít, odstavte ho, vmíchejte máslo a mléko sceďte. Nakonec oslaďte medem podle chuti a před podáváním posypte trochou chilli a skořice.